Luxuselektro.cz

Výrobci

uhrazeno.cz

Newsletter

Česká pošta PPL

LED Žárovky- Užitečné informace

E27

Patice E27 je nejstarší patice používaná u žárovek, proto je také nejrozšířenější. V objektech staršího data výstavby byla osazována téměř stoprocentně. Používá se pro napájecí napětí 230V.

E14 

Patice E14 je nástupcem předchozí patice E27. V dnešní době lze najít na trhu svítidla s oběma typy patic. Patice E14 získává převahu u nově nakupovaných svítidel. Používá se pro žárovky, úsporné zářivky, a nově také pro LED žárovky. Pracovní napětí této patice je 230V.

GU10  

Patice GU10 se používá především pro bodová svítidla. Napájecí napětí je 230V.

MR16

Patici MR16 používají především žárovky a bodovky ve stolních lampičkách. Napájecí napětí je 12V. Díky tomuto nízkému napájecímu napětí se s touto paticí můžeme setkat i v koupelnách a místech s větší vlhkostí.

Životnost

Životnost výkonových LED diod je při dobrém chlazení 50 000 hodin. Námi dovážené žárovky mají pro účinné chlazení LED diod  těla z hliníkové slitiny. Tento materiál umožňuje, i díky svému žebrovaní dostatečný odvod zbytkového tepla. Zbytkové teplo je bohužel u moderních výkonových LED diod poměrně značné, z toho důvodu bývají těla LED žárovek a bodovek značně zahřáté.

Počet spínacích cyklů

Počet spínacích cyklů je další, dnes už povinný údajů na obalu svítidel. Tento údaj nám říká, kolikrát lze LED žárovku zapnout a vypnout. Počet spínacích cyklů je omezený, jelikož v LED žárovce je použito mnoho elektronických součástek. Nejedná se pouze o samotné LED diody, ale o celý tištěný spoj, osazený mnoha polovodiči. Použité LED diody jsou totiž napájeny proudovým zdrojem. Počet spínacích cyklů u námi dovážených žárovek je 60 000 - 80 000.

Výhody LED technologie

  • nízká spotřeba energie, úspora až 80% nákladů na energii
  • dlouhá životnost, cca 50x vyšší oproti klasickým žárovkám
  • počet zapnutí neovlivňuje životnost LED diody
  • okamžitý plný výkon po zapnutí, žádná časová prodleva
  • šetrné k žiotnímu prostředí, neobsahují žádné nebezpečné látky jako je  rtuť
  • osvětlení je odolné vůči chladu, teplu, vibracím
  • minimální nároky na prostor
  • osvětlené předměty vypadají stále reálně
  • snadná instalace, levná údržba a provoz

Světelný tok + Spotřeba

Světelný tok

Jelikož se v současné době nelze orientovat podle příkonu svítidla jak jsme byli zvyklí u klasických žárovek, kdy bylo hned všem jasné jak moc svítí například 60W žárovka. Z toho důvodu byl zaveden povinný údaj na výrobku Světelný tok. Díky tomuto údaji lze objektivně porovnat množství světla, které žárovka, bodovka, nebo úsporná žářivka zákazníkovi nabídne.

Světelný tok označuje světelnou energii, kterou zdroj vyzáří za časovou jednotku, tzn. 1s. Je to však energie posuzovaná z hlediska citlivosti oka na různé vlnové délky (barvy)  světla, a to z toho důvodu, že lidské oko je na jednotlivé vlnové délky jinak citlivé. Světelný tok se udává v Lumenech (lm).

 

 

Spotřeba

Spotřeba LED žárovek je ve srovnání s klasickými žárovkami několikanásobně menší. Dokonce i v porovnání s úspornými zářivkami vycházejí LED žárovky lépe. V tabulce lze vidět jaký příkon potřebují jednotlivé osvětlovací zdroje pro vytvoření stejného světelného toku.

Teplota chromatičnosti

Teplota chromatičnosti je odborný název pro vyjádření barvy, které dané svítidlo vyzařuje. Námi dovážené LED žárovky jsou k dostání ve dvou barevných odstínech. Neodborně se těmto odstínům říká teplá a studená bílá. U LED žárovek nelze naprosto přesně stanovit teplotu chromatičnosti, proto se používá určitý rozsah ve kterých LED žárovka svítí.

Teplá bílá

 

Teplá bílá odpovídá 3000-3500K. Teplá bílá se používá především pro osvětlení v obytných prostorách. Díky svému žlutému zabarvení působí velice příjemně. Proto většina zákazníků preferuje tuto barvu. Z toho důvodu je v naší nabídce právě tato barva

Studená bíláDomůDomů

Košík  

(prázdný)


Navštivte také:

LuxusZbozi.cz


Garance vraceni penez do 14 dnu

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Heuréka - Ověřeno zákazníky